Branda Baskı

Branda Baskı

branda baskıBRANDA BASKI (VİNİL) NEDİR?

Dijital Baskı’da kullanılan terimler, baskı yapılan malzeme ile birlikte anılır. Branda baskı diye tabir edilen terim ise branda malzemesinin üzerine yapılan dijital baskıya verilen isimdir. Bu yazıda branda baskının kullanım alanlarını ve kullanılan malzemenin tiplerini irdeliyor olacağız.

Branda baskı dediğimiz çeşitli gramajlarda (uzakdoğu 260 gr, 400 gr, 440 gr, avrupa 400 gr, 440 gr, 510gr) ve tiplerde (delikli  ise mesh olarak adlandırılır) olan brandanın üzerine yapılan baskı olarak adlandırılır. Bu noktada önemli olan kullanılacak olan yerin uygunluğuna bağlı olarak doğru malzemeyi seçmek ve doğru baskı tekniklerinin uygulanmasıdır.

Kullandığımız boyalar ile baskı yaptığımız brandalar için dış mekanda verdiğimiz dayanım süresi iki yıldır. Baskılarımız da kullandığımız boyalarımız Taiwan malı olup kokusuzdur. İç mekanda sunumlarda ve fuarlarda rahatsızlık vermeden kullanılabilir. Bünyemizde tır brandası haricinde tüm gramajlarda branda baskısı yapılmaktadır. Tır brandası gramajı ve kullanıldığı alan açısından çok kalın ve ağırdır. Bu sebeple makinelerimize tır brandası takmıyoruz, ve üretimini yapmıyoruz maalesef. Büyük cepheleriniz de brandaların kaynağını ve kolon dikimini tarafımızca yapmaktayız. Anahtar teslim bitmiş ürün teslim etmekteyiz.

Branda Baskı’nın Kullanım Alanları

Branda baskı denildiği zaman en çok dış cephelerde ön plana çıkan bir reklam materyalidir. Özellikle bina cephe giydirmelerinde, afişlerde, pankartlarda ışıklı ışıksız germe tabelalarında kullanılır. Oldukça geniş bir kullanım alanı olan branda baskı, özellikle dış mekanda uygulama kolaylığından dolayı her yerden görünür olması önemlidir. Etkin görsel kullanımı ile birlikte reklam malzemesi olarak müşteri getirme ve satışlarınızı arttırmada etkili bir faktördür. Günümüzde bu tür reklam malzemelerini günlük hayatımızın birçok yerinde görebilmemiz mümkündür. Gayrımenkul sektöründen fuar sektörüne, hazır giyimden inşaat sektörüne kadar oldukça fazla kullanım alanı mevcuttur.

DBM Reklam olarak, branda baskı konusunda size uçtan uca çözüm sunmaktayız. Branda baskının yapılması ve uygulama hizmetimiz ile ihtiyacınız olan tüm süreçte sizin yanınızda olmakla birlikte, satış sonrası servisimiz ile de sizlere destek veriyoruz. Bizlere canlı chat üzerinden mesajınızı ulaştırabilir ve anında fiyat teklifi alabilirsiniz ya da info@dbmreklam.com adresi üzerinden sorularınızı yönlendirebilirsiniz. Yapılan işlemlere buradan bakabilirsiniz.